Kilka prostych wskazówek jak zostać hostessą

Kilka prostych wskazówek jak zostać hostessą

Wiele dziewczyn, w różnym wieku i o zróżnicowanym podchodzeniu na początku swojej drogi zawodowej zastanawia się- kim zostać w najbliższej przyszłości oraz jak poprowadzić swoją karierę, aby była satysfakcjonująca. Zostać modelką, hostessą, aktorką, piosenkarką a może kimś zupełnie innym? To marzenia wielu kobiet na całym świecie.

Nie można zaprzeczyć temu, że Polki należą do najpiękniejszych kobiet na świecie i swoją urodą wyróżniają się na tle innych narodowości. Od wielu lat możemy zauważyć również wzrost zainteresowania tematyką modelingu. W telewizji powstają co raz to nowsze programy dotyczące właśnie tej branży, które mają na celu wyłonić osoby z najlepszymi predyspozycjami do tego zawodu.

Jednak, kiedy brakuje nam kilku (lub  kilkunastu) centymetrów wzrostu (do wymarzonej pracy modelki wybiegowej) albo chcemy mieć dodatkowy zarobek, bardzo często wybieraną opcją jest bycie hostessą. Czy wiesz jak nią zostać i jakie warunki trzeba spełniać? Sprawdź!

agencja hostess kielce modelki

Zadbaj o odpowiednie zdjęcia – portfolio

Faktem jest, że zdjęcia to jeden z najistotniejszych elementów, które mogą pomóc nam w zdobyciu pracy jako hostessa. Każda poważana i profesjonalna agencja hostess stawia silny nacisk na ten aspekt, przy wyborze  potencjalnych kandydatek. Zdjęcia to najważniejsza wizytówka hostess (jak i modelek). Jest to odpowiednik CV.

Myśląc o tej pracy hostessy, na początku zadbaj o swoje portfolio fotograficzne. Powinny się w nim znaleźć minimum  2-3 zdjęcia, które prezentują  całą twarz (w makijażu delikatnym lub bez) oraz sylwetkę. Pamiętaj, że na początku mogą być to fotografie amatorskie. Zdjęcia muszą jednak spełniać konkretne warunki:
– muszą być wyraźne,
-nie mogą zawierać efektów specjalnych,(filtrów, ramek),
-odpowiednie proporcje to 2:3 lub 3:2,
-muszą prezentować zainteresowaną osobę na pierwszym planie,
-modelka na zdjęciach powinna prezentować naturalną urodę i mimikę.

Poznaj i zapisz swoje wymiary

Faktem jest, że każda ogólnopolska agencja hostess, zawsze i bezwzględnie zapyta o dokładne wymiary. Agencje potrzebują takich informacji aby jak najdokładniej dopasować strój do danej sylwetki i przyszłego stroju pracowniczego. Najważniejsze parametry, które musi znać każda kobieta starająca się o pracę jako hostessa to:
-wzrost,
-obwód biustu, talii, bioder,
-rozmiar koszulki,
-rozmiar obuwia w skali europejskiej.

WAŻNE! Pamiętaj, że dodawanie lub co gorsza odejmowanie centymetrów nigdy nie jest dobrym wyjściem. Może to powodować niepotrzebne zamieszanie (np. z rozmiarem stroju).

agencja hostess

Po trzecie – skompletowanie stroju

Dosyć często zdarza się, że profesjonalna agencja hostess zapewnia odpowiedni strój swoim pracownikom. Jak się okazuje, bardzo często pracując w tym zawodzie jesteśmy zmuszeni do ubierania się w odzież prywatną. Dostając koszulkę z logo promowanej firmy, najczęściej dobranie reszty ubioru będzie leżało w Twojej gestii. Dress-code hostessy przede wszystkim polega na stosowaniu schludnej oraz skromnej garderoby, dbałości o szczegóły w stylizacji i ograniczeniu dodatków, np. biżuterii. Ponadto, strój trzeba dostosować do pogody oraz charakteru imprezy.

Orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych

Ostatnią i niezwykle ważną kwestią jest wyrobienie orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych. Jako hostessa będziesz pracować w bardzo różnych miejscach- często takich, w których sprzedawana jest żywność lub napoje. Orzeczenie tego typu jest wymagane od wszystkich ludzi (nie tylko hostess), pracujących w miejscu, w którym możliwe jest przeniesienie jakiegokolwiek zakażenia na inne osoby. Cała procedura otrzymania orzeczenia tego typu nie jest skomplikowana i trwa od 5 do 14 dni.